Skip to content

65 E Holly AveSewell, NJ 08080

Built 1984

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Apr 29, 1993

Property Information

Block54.17
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.11

Building Details

Building Class17
DescriptionWINDSOR B
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,084
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,500
23%
Improvement Value:$168,800
77%
Total Assessment$219,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,112+2.9%
2024$7,884+4.7%
2023$7,529+1.5%
2022$7,415+3.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$125,000
DeedBook 2301, Page 299

Property Built

Built

Year Built: 1984