Skip to content

102 E Holly AveSewell, NJ 08080

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 3, 2003

Property Information

Block54.23
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.11

Building Details

Building Class17
DescriptionLENNOX B
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,776
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,900
23%
Improvement Value:$172,600
77%
Total Assessment$225,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,341+2.9%
2024$8,107+4.7%
2023$7,741+1.5%
2022$7,624+3.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$126,000
DeedBook 2333, Page 187

Property Sale

SaleMulti
$121,500
DeedBook 2192, Page 243

Property Sale

Sale
$115,000
DeedBook 1573, Page 106

Property Built

Built

Year Built: 1986