Skip to content

88 E Holly AveSewell, NJ 08080

Built 1986

Last Sale Price
$124,000
Last Sale Date
May 31, 1990

Property Information

Block54.23
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.11

Building Details

Building Class17
DescriptionLENNOX B
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,160
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,700
22%
Improvement Value:$187,100
78%
Total Assessment$238,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,833+2.9%
2024$8,585+4.7%
2023$8,198+1.5%
2022$8,074+10.6%
Property History

Property Sale

Sale
$124,000
DeedBook 2007, Page 282

Property Sale

Sale
$88,435
DeedBook 1542, Page 704

Property Built

Built

Year Built: 1986