Skip to content

92 E Holly AveSewell, NJ 08080

Built 1985

Last Sale Price
$92,460
Last Sale Date
Jan 10, 1986

Property Information

Block54.23
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.11

Building Details

Building Class17
DescriptionLENNOX B
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,155
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,800
22%
Improvement Value:$180,000
78%
Total Assessment$231,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,574+2.9%
2024$8,333+5.8%
2023$7,875+1.5%
2022$7,756+6.8%
Property History

Property Sale

Sale
$92,460
DeedBook 1535, Page 916

Property Built

Built

Year Built: 1985