Skip to content

64 E Holly AveSewell, NJ 08080

Built 1984

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 5, 2001

Property Information

Block54.24
Lot21
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.12

Building Details

Building Class17
DescriptionWINDSOR C
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,812
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,900
26%
Improvement Value:$158,500
74%
Total Assessment$215,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,968+2.9%
2024$7,744+4.7%
2023$7,395+1.5%
2022$7,283+4.2%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$126,000
DeedBook 1899, Page 150

Property Built

Built

Year Built: 1984