Skip to content

93 Freedom RdSewell, NJ 08080

Built 1979

Last Sale Price
$95,450
Last Sale Date
Oct 31, 1985

Property Information

Block54.24
Lot24
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.18

Building Details

Building Class17
DescriptionWHITEMARSH
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,154
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,000
20%
Improvement Value:$203,600
80%
Total Assessment$254,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,418+2.9%
2024$9,153+4.7%
2023$8,740+1.5%
2022$8,608+2.9%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$95,450
DeedBook 1529, Page 786

Property Built

Built

Year Built: 1979