Skip to content

91 Freedom RdSewell, NJ 08080

Built 1980

Last Sale Price
$64,760
Last Sale Date
Oct 31, 1979

Property Information

Block54.24
Lot25
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.18

Building Details

Building Class17
DescriptionPINECREST
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,942
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,300
22%
Improvement Value:$183,600
78%
Total Assessment$234,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,439+3.0%
2024$8,195+4.9%
2023$7,814+1.6%
2022$7,692+4.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1980

Property Sale

SaleMulti
$64,760
DeedBook 1392, Page 1057