Skip to content

87 Freedom RdSewell, NJ 08080

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 29, 1995

Property Information

Block54.24
Lot27
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.18

Building Details

Building Class17
DescriptionHAVERLY
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,308
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,800
19%
Improvement Value:$223,500
81%
Total Assessment$274,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,896+3.0%
2024$9,611+4.8%
2023$9,167+1.6%
2022$9,024+2.7%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$86,681
DeedBook 1415, Page 907

Property Built

Built

Year Built: 1980