Skip to content

379 Egg Harbor RdSewell, NJ 08080

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 1, 2019

Property Information

Block54
Lot5.02
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page7.16

Building Details

Building Class---
DescriptionDENTIST OFFICE
Dwellings---
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage0.72

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$216,000
24%
Improvement Value:$684,000
76%
Total Assessment$900,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$33,291+2.9%
2024$32,355+4.7%
2023$30,897+1.5%
2022$30,429-11.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$200,000
DeedBook 1600, Page 172