Skip to content

700 E Holly AveSewell, NJ 08080

Last Sale Date
Mar 13, 2064

Property Information

Block55
Lot3.02
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage1.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$74,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$74,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2008$1,179+4.8%
2007$1,125+6.1%
2006$1,060+3.9%
2005$1,021+9.7%
Property History

Property Sale

Sale
$352,000
DeedBook 4360, Page 95