Skip to content

646 Delsea DrPitman, NJ 08071

Built 1967

Last Sale Date
Jan 27, 2069

Property Information

Block56
Lot9.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings---
ZoningHC
Sq Footage2,793
Acreage2.46

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$235,000
87%
Improvement Value:$35,000
13%
Total Assessment$270,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,393+2.9%
2024$11,073+4.7%
2023$10,574+1.5%
2022$10,413+4.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$380,000
Sq Ft2,793DeedBook 6666, Page 292Recorded4/20/2022

Property Sale

Sale
$21,500
DeedBook 5082, Page 241

Property Built

Built

Year Built: 1967