Skip to content

10 Mississippi TrlBlackwood, NJ 08012

Built 2003

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 26, 2022

Property Information

Block6.01
Lot31
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1.01

Building Details

Building Class17
DescriptionOXFORD
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,828
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,100
21%
Improvement Value:$197,700
79%
Total Assessment$248,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,203+2.9%
2024$8,944+4.7%
2023$8,541+1.5%
2022$8,412+13.7%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$218,035
DeedBook 3656, Page 337

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

SaleMulti
$3,058,470
DeedBook 3395, Page 169