Skip to content

1 Becky'S LnBlackwood, NJ 08012

Built 2000

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 1, 2021

Property Information

Block6.09
Lot23
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1.01

Building Details

Building Class17
DescriptionSOPRANO
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,357
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,400
20%
Improvement Value:$217,900
80%
Total Assessment$272,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,072+2.9%
2024$9,789+4.7%
2023$9,348+1.5%
2022$9,206+5.5%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$257,000

From:

To:

Sq Ft2,357DeedBook 5396, Page 68Recorded11/17/2015

Property Sale

SaleMulti
$328,000
DeedBook 4069, Page 22

Property Sale

SaleMulti
$260,000
DeedBook 3605, Page 78

Property Sale

SaleMulti
$172,400
DeedBook 3116, Page 107

Property Built

Built

Year Built: 2000