Skip to content

65 Clemens LnBlackwood, NJ 08012

Built 2002

Last Sale Price
$244,000
Last Sale Date
Aug 11, 2006

Property Information

Block6.10
Lot33
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1.05

Building Details

Building Class37
DescriptionFAIRFIELD I
Dwellings1
ZoningH
Sq Footage2,140
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,100
17%
Improvement Value:$155,200
83%
Total Assessment$186,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,891+2.9%
2024$6,697+4.7%
2023$6,396+1.5%
2022$6,299-3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$244,000
DeedBook 4260, Page 209

Property Sale

SaleMulti
$183,115
DeedBook 3640, Page 172

Property Built

Built

Year Built: 2002