Skip to content

8 Windy Acres DrSewell, NJ 08080

Built 1996

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 5, 2002

Property Information

Block66.02
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage3,535
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,900
20%
Improvement Value:$361,600
80%
Total Assessment$452,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,738+2.9%
2024$16,267+4.7%
2023$15,534+1.5%
2022$15,299-4.5%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$380,000
DeedBook 2626, Page 340

Property Built

Built

Year Built: 1996