Skip to content

104 Egg Harbor RdSewell, NJ 08080

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$2,600,000
Last Sale Date
Oct 9, 2024

Property Information

Block7.04
Lot6.07
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description1 STY BLDG
Dwellings---
ZoningPI
Sq Footage---
Acreage1.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$533,700
40%
Improvement Value:$809,600
60%
Total Assessment$1,343,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$49,689+159.0%
2024$19,187+128.0%
2023$8,414
Property History

Property Sale

Sale
$2,600,000
DeedBook 7082, Page 273Recorded10/24/2024

Property Sale

Sale
$1,100,000
DeedBook 6818, Page 311Recorded2/28/2023

Property Sale

SaleMulti
$1,900,000
DeedBook 6777, Page 228Recorded11/18/2022

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$285,000
DeedBook 5808, Page 346