Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Chapel Heights Rd(Block 77 Lot 1)Sewell, NJ 08080
Vacant Land
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Sep 19, 2027
Property Information
Block77
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page11
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR
Sq Footage---
Acreage0.38
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$9,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$9,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $351 | +2.8% |
| 2024 | $342 | +4.7% |
| 2023 | $326 | +1.5% |
| 2022 | $321 | -7.2% |
Property History
No events match the selected filters.