Skip to content

238 Blackwood BarnsboroSewell, NJ 08080

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 21, 2016

Property Information

Block7
Lot1.06
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningNC
Sq Footage---
Acreage11.88

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$594,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$594,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,972+2.9%
2024$21,354+4.7%
2023$20,392+1.5%
2022$20,083+46.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$440,000
DeedBook 3186, Page 97

Property Sale

Sale
$470,000
DeedBook 2554, Page 213

Property Sale

Sale
$84,000
DeedBook 1201, Page 624