Skip to content

108 Egg Harbor RdSewell, NJ 08080

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 22, 2023

Property Information

Block7
Lot6.02
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningPI
Sq Footage---
Acreage3.98

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$909,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$909,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$33,624+2.9%
2024$32,679+55.2%
2023$21,061+1.5%
2022$20,742+103.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$275,000
DeedBook 2429, Page 239

Property Sale

Sale
$160,000
DeedBook 1494, Page 261