Skip to content

25 Charles LnSewell, NJ 08080

Built 1986

Last Sale Price
$127,260
Last Sale Date
Jul 29, 1986

Property Information

Block80.01
Lot22
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1103

Building Details

Building Class17
DescriptionESQUIRE
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,820
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,500
16%
Improvement Value:$254,000
84%
Total Assessment$303,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,976+3.0%
2024$10,661+4.8%
2023$10,169+1.6%
2022$10,011-4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$127,260
DeedBook 1552, Page 15

Property Built

Built

Year Built: 1986