Skip to content

109 Danielle LnSewell, NJ 08080

Built 1987

Last Sale Price
$157,000
Last Sale Date
Jun 28, 1991

Property Information

Block80.02
Lot82
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1103

Building Details

Building Class17
DescriptionESQUIRE
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,608
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,000
17%
Improvement Value:$236,100
83%
Total Assessment$285,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,546+2.9%
2024$10,249+4.7%
2023$9,787+1.5%
2022$9,639-2.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$157,000
DeedBook 2114, Page 121

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 1674, Page 85

Property Built

Built

Year Built: 1987