Skip to content

5 Creek RdSewell, NJ 08080

Built 1987

Last Sale Price
$97,700
Last Sale Date
Jan 27, 1987

Property Information

Block80.03
Lot107
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1103

Building Details

Building Class17
DescriptionYORKSHIRE
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,929
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,000
16%
Improvement Value:$199,600
84%
Total Assessment$238,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,826+2.9%
2024$8,578+4.7%
2023$8,191+1.5%
2022$8,067-2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$97,700
DeedBook 1578, Page 6

Property Built

Built

Year Built: 1987