Skip to content

64 Twin Ponds DrSewell, NJ 08080

Built 1985

Last Sale Price
$131,000
Last Sale Date
Dec 4, 1987

Property Information

Block80.03
Lot97
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1103

Building Details

Building Class17
DescriptionASHLEY
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,244
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,500
18%
Improvement Value:$167,700
82%
Total Assessment$204,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,553+2.9%
2024$7,341+4.7%
2023$7,010+1.5%
2022$6,904-4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$131,000
DeedBook 1686, Page 127

Property Built

Built

Year Built: 1985