Skip to content

14 Creek RdSewell, NJ 08080

Built 1987

Last Sale Price
$93,185
Last Sale Date
Jan 22, 1987

Property Information

Block80.04
Lot124
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1103

Building Details

Building Class17
DescriptionYORKSHIRE
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,929
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,700
19%
Improvement Value:$176,200
81%
Total Assessment$216,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,023+2.9%
2024$7,798+4.7%
2023$7,446+1.5%
2022$7,333-4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$93,185
DeedBook 1577, Page 192

Property Built

Built

Year Built: 1987