Skip to content

6 Creek RdSewell, NJ 08080

Built 1987

Last Sale Price
$115,790
Last Sale Date
Jan 29, 1987

Property Information

Block80.04
Lot128
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1103

Building Details

Building Class17
DescriptionANDOVER
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,482
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,300
15%
Improvement Value:$206,800
85%
Total Assessment$244,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,779+3.0%
2024$8,525+4.9%
2023$8,130+1.6%
2022$8,003-4.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$115,790
DeedBook 1580, Page 31

Property Built

Built

Year Built: 1987