Skip to content

4 Creek RdSewell, NJ 08080

Built 1986

Last Sale Price
$195,000
Last Sale Date
Aug 24, 2001

Property Information

Block80.04
Lot129
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1103

Building Details

Building Class17
DescriptionYORKSHIRE
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,024
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,300
14%
Improvement Value:$231,000
86%
Total Assessment$268,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,924+2.9%
2024$9,645+4.7%
2023$9,211+1.5%
2022$9,071-1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$195,000
DeedBook 3302, Page 121

Property Sale

Sale
$90,350
DeedBook 1552, Page 405

Property Built

Built

Year Built: 1986