Skip to content

2 Creek RdSewell, NJ 08080

Built 1986

Last Sale Price
$74,900
Last Sale Date
Jan 16, 1986

Property Information

Block80.04
Lot130
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1103

Building Details

Building Class17
DescriptionASHLEY
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,217
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,500
18%
Improvement Value:$180,100
82%
Total Assessment$219,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,123+2.9%
2024$7,895+4.7%
2023$7,539+1.5%
2022$7,425-3.6%
Property History

Property Sale

Sale
$74,900
DeedBook 1536, Page 693

Property Built

Built

Year Built: 1986