Skip to content

2 Pussy Willow CtSewell, NJ 08080

Built 2005

Last Sale Price
$560,665
Last Sale Date
Jun 13, 2005

Property Information

Block80.14
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1106

Building Details

Building Class17
DescriptionHIGHGROVE
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage4,061
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$91,100
19%
Improvement Value:$376,900
81%
Total Assessment$468,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,311+2.9%
2024$16,825+4.7%
2023$16,066+1.5%
2022$15,823-2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$560,665
DeedBook 4000, Page 93

Property Built

Built

Year Built: 2005