Skip to content

438 Ganttown Rd Unit A2Sewell, NJ 08080

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 12, 2025

Property Information

Block81
Lot1
QualifierCA02
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1208

Building Details

Building Class---
DescriptionOFFICE CONDO
Dwellings---
ZoningNC
Sq Footage2,920
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$29,000
34%
Improvement Value:$56,000
66%
Total Assessment$85,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,144+2.9%
2024$3,056+4.7%
2023$2,918+1.5%
2022$2,874-20.0%
Property History
Sales6

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 6163, Page 193Recorded9/23/2019

Property Sale

Sale
$85,000

From:

To:

DeedBook 5196, Page 324Recorded6/6/2014

Property Sale

Sale
$134,000
DeedBook 4097, Page 273

Property Sale

Sale
$110,000
DeedBook 3141, Page 15

Property Sale

Sale
$95,600
DeedBook 2463, Page 191

Property Sale

Sale
$78,000
DeedBook 1533, Page 822