Skip to content

19 Aldeberan CtBlackwood, NJ 08012

Built 1975

Last Sale Date
Apr 14, 2003

Property Information

Block82.08
Lot26
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1213

Building Details

Building Class35
DescriptionTAURUS
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage1,598
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,700
23%
Improvement Value:$97,700
77%
Total Assessment$127,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,713+2.9%
2024$4,580+4.7%
2023$4,374+1.5%
2022$4,307-1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3579, Page 202

Property Built

Built

Year Built: 1975