Skip to content

23 Aldeberan DrBlackwood, NJ 08012

Built 1975

Last Sale Price
$195,000
Last Sale Date
Feb 28, 2024

Property Information

Block82.08
Lot37
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1213

Building Details

Building Class35
DescriptionPISCES
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage1,362
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,700
28%
Improvement Value:$75,100
72%
Total Assessment$104,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,877+2.9%
2024$3,768+4.7%
2023$3,598+1.5%
2022$3,543-4.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$195,000
Sq Ft1,362DeedBook 6991, Page 37Recorded4/4/2024

Property Sale

Sale
$174,000
DeedBook 4239, Page 187

Property Built

Built

Year Built: 1975