Skip to content

200a W Kings WaySewell, NJ 08080

Built 1992
Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$199,000
Last Sale Date
Sep 2, 2025

Property Information

Block82.100
Lot1
QualifierC200A
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1210

Building Details

Building Class---
DescriptionOFFICE CONDO
Dwellings---
ZoningNC
Sq Footage1,900
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$89,300
63%
Improvement Value:$53,200
37%
Total Assessment$142,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,271+2.9%
2024$5,123+4.7%
2023$4,892+1.5%
2022$4,818-33.9%
Property History

Property Sale

Sale
$199,000
Sq Ft1,900DeedBook 7231, Page 46Recorded9/4/2025

Property Sale

Sale
$120,000
Sq Ft1,900DeedBook 6850, Page 91Recorded5/8/2023

Property Sale

SaleMulti
$104,165
DeedBook 3033, Page 283

Property Sale

Sale
$210,000
DeedBook 2282, Page 212

Property Built

Built

Year Built: 1992