Skip to content

100 E Kings Way A2Sewell, NJ 08080

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 2, 2004

Property Information

Block82.100
Lot2
QualifierCA002
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1210

Assessment

Land Value:$29,300
24%
Improvement Value:$94,200
76%
Total Assessment$123,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,568+2.9%
2024$4,440+4.7%
2023$4,240+1.5%
2022$4,176+43.2%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$101,000
DeedBook 3193, Page 315