Skip to content

11 Queen'S CtSewell, NJ 08080

Built 1991

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 27, 2002

Property Information

Block82.100
Lot37
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1210

Building Details

Building Class37
DescriptionTWIN HOME
Dwellings1
ZoningMH
Sq Footage1,636
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,300
17%
Improvement Value:$157,400
83%
Total Assessment$189,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,017+2.9%
2024$6,820+4.7%
2023$6,512+1.5%
2022$6,414-3.3%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$110,000
DeedBook 2329, Page 34

Property Sale

SaleMulti
$110,700
DeedBook 2146, Page 17

Property Built

Built

Year Built: 1991