Skip to content

4 Anne'S CtSewell, NJ 08080

Built 1991

Last Sale Price
$113,000
Last Sale Date
Aug 4, 1997

Property Information

Block82.104
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1210

Building Details

Building Class37
DescriptionTWIN HOME
Dwellings1
ZoningMH
Sq Footage1,834
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,500
19%
Improvement Value:$142,800
81%
Total Assessment$175,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,484+2.9%
2024$6,302+4.7%
2023$6,018+1.5%
2022$5,927-7.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$113,000
DeedBook 2790, Page 82

Property Sale

SaleMulti
$109,700
DeedBook 2255, Page 38

Property Built

Built

Year Built: 1991