Skip to content

14 Anne'S CtSewell, NJ 08080

Built 1993

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 8, 2023

Property Information

Block82.104
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1210

Building Details

Building Class37
DescriptionTWIN HOME
Dwellings1
ZoningMH
Sq Footage1,636
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,500
17%
Improvement Value:$164,000
83%
Total Assessment$197,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,306+2.9%
2024$7,100+4.7%
2023$6,780+1.5%
2022$6,677-4.5%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$189,000
DeedBook 3614, Page 280

Property Sale

SaleMulti
$124,500
DeedBook 2667, Page 56

Property Sale

SaleMulti
$112,000
DeedBook 2274, Page 237

Property Built

Built

Year Built: 1993