Skip to content

474 Hurffville Crosskeys(Unit C0004)Sewell, NJ 08080

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 12, 2008

Property Information

Block82.110
Lot20.03
QualifierC0004
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1207

Assessment

Land Value:$105,600
50%
Improvement Value:$106,900
50%
Total Assessment$212,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,860+2.9%
2024$7,639+4.7%
2023$7,295+1.5%
2022$7,185+17.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$121,000
DeedBook 3138, Page 161