Skip to content

26 Canis CtSewell, NJ 08080

Built 1988

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 27, 2023

Property Information

Block82.12
Lot33
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1212

Building Details

Building Class35
DescriptionNINA
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage1,376
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,700
24%
Improvement Value:$94,000
76%
Total Assessment$123,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,576+2.9%
2024$4,447+4.7%
2023$4,247+1.5%
2022$4,182-2.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$82,500
DeedBook 1809, Page 290

Property Built

Built

Year Built: 1988