Skip to content

120 Chapel Heights RdSewell, NJ 08080

Vacant Land

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Oct 23, 2018

Property Information

Block82.13
Lot21.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1206

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR
Sq Footage---
Acreage12.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$170,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$170,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,322+2.9%
2024$6,144+4.7%
2023$5,867+1.5%
2022$5,778-47.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$100,000

From:

To:

DeedBook 5975, Page 130Recorded10/30/2018

Also conveyed in this deed

1 parcel