Skip to content

11 Lebia CtSewell, NJ 08080

Built 1979

Last Sale Price
$76,000
Last Sale Date
Oct 29, 1999

Property Information

Block82.16
Lot48
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1212

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage1,508
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,800
26%
Improvement Value:$86,300
74%
Total Assessment$116,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,295+2.9%
2024$4,174+4.7%
2023$3,986+1.5%
2022$3,925-1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$76,000
DeedBook 3052, Page 173

Property Sale

Sale
$49,500
DeedBook 1531, Page 397

Property Built

Built

Year Built: 1979