Skip to content

132 Altair DrSewell, NJ 08080

Built 2011

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 12, 2012

Property Information

Block82.21
Lot22
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1205

Building Details

Building Class17
Description1SF3G
Dwellings1
ZoningINS
Sq Footage3,384
Acreage6.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$140,800
22%
Improvement Value:$506,200
78%
Total Assessment$647,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,933+2.9%
2024$23,260+4.7%
2023$22,212+1.5%
2022$21,875+6.0%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2011

Property Sale

SaleMulti
$175,000
DeedBook 4645, Page 128