Skip to content

210 Thies RdSewell, NJ 08080

Built 1986

Last Sale Price
$336,600
Last Sale Date
Nov 10, 2008

Property Information

Block82.21
Lot27.05
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1205

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage2,256
Acreage0.72

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,500
17%
Improvement Value:$220,500
83%
Total Assessment$266,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,839+2.9%
2024$9,563+4.7%
2023$9,132+1.5%
2022$8,993-1.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$336,600
DeedBook 4604, Page 92

Property Sale

Sale
$259,000
DeedBook 3106, Page 319

Property Built

Built

Year Built: 1986