Skip to content

2 Auriga LnSewell, NJ 08080

Built 1976
Public Property

Last Sale Price
$48,000
Last Sale Date
May 21, 1981

Property Information

Block82.22
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1216

Building Details

Building Class17
DescriptionASH
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage1,360
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,900
37%
Improvement Value:$100,300
63%
Total Assessment$158,200

Sale
$48,000
DeedBook 1428, Page 823

Property Built

Built

Year Built: 1976