Skip to content

18 Auriga LnSewell, NJ 08080

Built 1976

Owner
---
Last Sale Price
$365,000
Last Sale Date
May 23, 2025

Property Information

Block82.22
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1216

Building Details

Building Class17
DescriptionCHESTNUT
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage1,666
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$56,200
29%
Improvement Value:$136,400
71%
Total Assessment$192,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,124+2.9%
2024$6,924+4.7%
2023$6,612+1.5%
2022$6,512+9.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$365,000
Sq Ft1,666DeedBook 7182, Page 233Recorded6/3/2025

Property Built

Built

Year Built: 1976

Property Sale

Sale
$73,800
DeedBook 1296, Page 515