Skip to content

11 Mariner DrSewell, NJ 08080

Built 1978

Last Sale Price
$159,900
Last Sale Date
Jul 18, 1988

Property Information

Block82.29
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1216

Building Details

Building Class17
DescriptionDELANY
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage2,440
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,400
20%
Improvement Value:$227,700
80%
Total Assessment$285,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,546+2.9%
2024$10,249+4.7%
2023$9,787+1.5%
2022$9,639+4.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$159,900
DeedBook 1765, Page 315

Property Built

Built

Year Built: 1978