Skip to content

15 Eclipse AveSewell, NJ 08080

Built 1976

Last Sale Price
$420,000
Last Sale Date
Oct 22, 2023

Property Information

Block82.30
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1216

Building Details

Building Class17
DescriptionDELANY
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage2,473
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,100
21%
Improvement Value:$214,100
79%
Total Assessment$271,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,032+2.9%
2024$9,750+4.7%
2023$9,310+1.5%
2022$9,169+5.0%
Property History

Property Sale

Sale
$420,000
Sq Ft2,473DeedBook 6929, Page 53Recorded10/30/2023

Property Sale

SaleMulti
$115,000
DeedBook 1591, Page 264

Property Built

Built

Year Built: 1976