Skip to content

4 Leo LnSewell, NJ 08080

Built 1976

Last Sale Price
$99,000
Last Sale Date
Jul 12, 1996

Property Information

Block82.34
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1216

Building Details

Building Class17
DescriptionASH
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage1,503
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,800
30%
Improvement Value:$131,900
70%
Total Assessment$187,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,943+2.9%
2024$6,748+4.7%
2023$6,444+1.5%
2022$6,346+7.8%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$99,000
DeedBook 2670, Page 169

Property Sale

Sale
$64,000
DeedBook 1543, Page 169

Property Built

Built

Year Built: 1976