Skip to content

43 Orion WaySewell, NJ 08080

Built 1976

Last Sale Price
$47,500
Last Sale Date
Jun 15, 1981

Property Information

Block82.35
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1203

Building Details

Building Class17
DescriptionASH
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage1,360
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,600
33%
Improvement Value:$113,800
67%
Total Assessment$170,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,053+3.0%
2024$5,876+4.9%
2023$5,600+1.6%
2022$5,511+9.7%
Property History

Property Sale

Sale
$47,500
DeedBook 1430, Page 120

Property Built

Built

Year Built: 1976