Skip to content

26 Orion WaySewell, NJ 08080

Built 1977

Last Sale Price
$143,900
Last Sale Date
Jul 25, 2003

Property Information

Block82.37
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1203

Building Details

Building Class17
DescriptionASH
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage1,200
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,500
32%
Improvement Value:$125,900
68%
Total Assessment$184,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,821+2.9%
2024$6,629+4.7%
2023$6,330+1.5%
2022$6,235+9.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$143,900
DeedBook 3635, Page 277

Property Sale

SaleMulti
$90,000
DeedBook 2825, Page 87

Property Sale

SaleMulti
$94,000
DeedBook 2109, Page 313

Property Built

Built

Year Built: 1977