Skip to content

61 Orion WaySewell, NJ 08080

Built 1977

Last Sale Price
$50,500
Last Sale Date
Nov 29, 1979

Property Information

Block82.38
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1203

Building Details

Building Class17
DescriptionASTRO
Dwellings1
ZoningPUD
Sq Footage1,612
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,800
29%
Improvement Value:$139,000
71%
Total Assessment$194,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,206+2.9%
2024$7,003+4.7%
2023$6,687+1.5%
2022$6,586+8.5%
Property History

Property Sale

Sale
$50,500
DeedBook 1395, Page 41

Property Built

Built

Year Built: 1977